Nawigacja
Strona Główna
O nas
Członkowie
Spezialkräfte
Airsoft
MilSim
Wyposażenie
Warsztat
Szkolenia
Scenariusze
Media
Forum
Kontakt
Bannery
Linki
Księga Gości
Archiwum
Szukaj
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Inne


Popieramy 'Prawo ASG' !Page Rank Check

AWR Airsoft on Facebook

   Statystyki
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online
Szkolenie z zakresu pokonywania przeszkód wodnych już na naszej stronie!
Żołnierze, nawet w trakcie operacji lądowych, nierzadko mierzyć się muszą z koniecznością pokonania strumienia, rzeki czy przepłynięcia jeziora. Jak dokonać tego w sytuacji, w której do dyspozycji mamy wyłącznie standardowe, podręczne środki?
W dniu dzisiejszym umieściliśmy na naszej stronie materiał szkoleniowy zawierający podstawowe informacje na temat sposobów pokonywania przeszkód wodnych przy użyciu środków improwizowanych.
Opis zegarka naręcznego płetwonurka technicznego Niemieckiej Marynarki Wojennej
Sprzęt
Zegarek przeznaczony do nurkowania służy przede wszystkim do pomiaru czasu w trakcie nurkowania. Nieprawidłowe odmierzenie przez nurka czasu nurkowania oraz czasu dekompresji może prowadzić do zagrożenia jego życia i zdrowia – asfiksji (uduszenia) spowodowanej wyczerpaniem zapasu gazu oddechowego, choroby dekompresyjnej (będącej wynikiem zbyt szybkiego wynurzania) lub zatrucia tlenem (stanowiącego efekt zbyt długiej ekspozycji na tlen).
W dniu dzisiejszym umieściliśmy na naszej stronie artykuł opisujący element wyposażenia typowy dla żołnierzy służących w jednostce, którą rekonstruujemy. Artykuł jest pierwszym z planowanego przez nas cyklu.
Szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia walki w terenie zurbanizowanym
Newsy
Teren zabudowany: oferuje osłonę, możliwości w zakresie organizacji stanowisk, budowy barykad oraz kryjówek; ułatwia zaskoczenie oraz zmylenie przeciwnika; ogranicza przy tym widoczność, pole ostrzału broni płaskotorowej oraz działanie broni stromotorowej; utrudnia ruch pojazdów pancernych; utrudnia rozpoznanie; ściąga na siebie ogień prowadzony z groźniejszych rodzajów broni np. ataki lotnicze.
Jak prowadzić walkę w terenie zurbanizowanym? W dniu dzisiejszym dodaliśmy na naszej stronie materiał szkoleniowy zawierający podstawowe informacje na wspomniany temat.
Tworzenie ghillie suit, część 1. - już na naszej stronie!
Sprzęt
W wielu armiach przygotowanie ghillie suit jest obowiązkowym etapem na kursach snajperów. Fakt ten nie powinien dziwić z dwóch powodów. Po pierwsze, praca, jaką należy wykonać tworząc ghillie suit, stanowi odzwierciedlenie pracy wykonywanej przez każdego snajpera.
W dniu dzisiejszym umieściliśmy na naszej stronie artykuł opisujący pierwszy etap tworzenia stroju - dobór i dzielenie materiałów, ich barwienie oraz impregnację ognioochronną. Jest to drugi artykuł z cyklu opisującego wyposażenie oraz taktykę snajpera - kolejne ukażą się na naszej stronie już niedługo.
Szkolenie z zakresu szyków patrolowych już na naszej stronie!
Newsy
Obserwacja oraz działanie broni przeciwnika wymuszają na grupie rozluźnienie szyku: grupa rozwija szyk, w zależności od sytuacji, zadania oraz terenu i porusza się: szykiem ubezpieczonym w kolumnie lub szykiem ubezpieczonym w tyralierze. Grupa powinna cały czas pozostawać w gotowości do walki.
Jak poruszać się w szykach prawidłowo? W dniu dzisiejszym zamieściliśmy na naszej stronie kolejne szkolenie - tym razem z zakresu poruszania się w szykach patrolowych.
Szkolenie z nawigacji 03-04.12.2011
Imprezy
W ostatni weekend nasza grupa przeszła kolejne szkolenie z zakresu nawigacji - był to również pierwszy trening "taktyki zielonej", w którym uczestniczył nasz nowy rekrut - Moris. Szkolenie miało formę dobowego patrolu na dystansie kilku kilometrów, z nocą spędzoną w terenie przy temperaturze bliskiej 0 ºC. Drugi dzień poświęcony został na doskonalenie umiejętności z zakresu patrolowania, był również okazją do wstępnego zgrania nowego rekruta z grupą. Zdjęcia ze wspomnianego wypadu obejrzeć możecie w dziale Galeria.
Cykl szkoleń z zakresu Orts- und Häuserkampf
Newsy
W okresie od listopada 2010 roku do czerwca 2011 roku nasza grupa przeszła cykl szkoleń z zakresu OHK czyli Orts- und Häuserkampf (tłumacząc dosłownie "walki w miejscowościach oraz budynkach" - większości osób znanej lepiej jako MOUT i CQB) rozszerzając tym samy zakres naszych zainteresowań o ten rodzaj działań. Oczywiście grupa w dalszym ciągu zajmuje się głównie "taktyką zieloną", uznaliśmy jednak, że poszerzenie działalności wpłynie pozytywnie na poziom wyszkolenia ekipy.
Warto również zauważyć, że w zakresie wspomnianych działań AWR wzoruje się na członkach Kampfschwimmerkompanie - komandosach administracyjnie podlegających niemieckiej Federalnej Marynarce Wojennej, szkolonych do działań na morzu, lądzie oraz z powietrza. Docelowo grupa zamierza obrać ten kierunek rekonstrukcji także w zakresie "taktyki zielonej" (choć tu zmiany w używanym wyposażeniu będą jedynie kosmetyczne).
Opis siatkowej narzuty maskującej już na stronie!
Sprzęt
Ghillie suit to strój maskujący znany Szkotom już w XIX wieku. Nieużywane współcześnie słowo ghillie (znane mniej więcej od końca XVI wieku) pochodzi z języka gaelickiego szkockiego i oznacza „sługę”, używane było natomiast w odniesieniu do chłopca lub mężczyzny pełniącego w trakcie polowań funkcję naganiacza.
W dniu dzisiejszym umieściliśmy na naszej stronie opis zasadniczego elementu ghillie suit-ów konstruowanych przez snajperów Bundeswehry - siatkowej narzuty maskującej. Artykuł jest pierwszym z planowanego przez nas cyklu. Kolejne artykuły poświęcone będą konstrukcji stroju, konfiguracji wyposażenia itp...
Kolejne szkolenie już na naszej stronie!
Newsy
Każdy żołnierz powinien być w stanie samodzielnie modyfikować postawy strzeleckie dostosowując je do sytuacji oraz mechaniki własnego ciała. Modyfikując postawy pamiętać należy o kilku istotnych regułach. Jakich?
W dniu dzisiejszym umieściliśmy na naszej stronie, w dziale szkolenia, kolejny artykuł - tym razem poświęcony bojowym metodom prowadzenia ognia oraz postawom strzeleckim. Ponownie publikowane przez nas szkolenie stanowi dosłowne tłumaczenia rozdziału podręcznika wojskowego "Der Reibert".
Szkolenie zgrywające dla nowego członka grupy
Newsy
W ostatni weekend (09–10.04.2011) nasza grupa przeprowadziła szkolenie zgrywające (stanowiące jednocześnie sprawdzian umiejętności nabytych w trakcie półtorarocznego okresu próby) dla swojego nowego członka – Thomasa. Wspomniana osoba przyjęta została do składu stałego AWR z przydziałem do sekcji niebieskiej. Szkolenie - mające formę kilkukilometrowego, dobowego patrolu z nocą spędzoną w terenie - obejmowało zakres zagadnień taktyki zielonej, a więc szeroko rozumiane patrolowanie (poruszanie, szyki, nawigacja...), walkę (reakcja na kontakt, natarcie...) oraz survival. Zdjęcia z przeprowadzonego szkolenie obejrzeć możecie w dziale Galeria.
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>